ICCF

CZE/ICCFvs.FIDE Board 2, TOP Czech ICCF GMs versus TOP Czech FIDE GMs Board 2

TD Glaser, Karel (IA)
Rated1122ScoreSBRGPlace
1CZE131093GMŽidů, Jan2610CZE TOP Czech ICCF GMs½½1101
2CZE131516 Láznička, Viktor2647FCZE TOP Czech FIDE GMs½½1101

XF = FIDE Elo
Latest results from 9/5/2021 are displayed in red.

Not yet started: 0, Ongoing: 0, Adjudication pending: 0, Finished: 2

Čeští korespondenční šachisté si v roce 2021 připomínají hned dvě dosti významná jubilea. První z nich je kulaté a týká se události z poměrně novodobé historie, druhé pak půlkulaté, avšak v čase se vrátíme až do předminulého, tj. 19. století. Letos tomu bude přesně třicet let, co bylo zaregistrováno Sdružení korespondenčního šachu v ČR, organizace, která si od svého vzniku v roce 1991 vždy kladla za cíl co nejlépe hájit zájmy českých korespondenčních šachistů na domácím i mezinárodním poli. Z počátku jen jako národní sdružení spadající pod Svaz korespondenčního šachu ČSFR, po rozdělení Československé federativní republiky ke dni 1. 1. 1993 už jako právoplatný nástupce s vlastní právní subjektivitou a členstvím v Mezinárodní federaci korespondenčního šachu (ICCF) a v současnosti jako nestátní (nevládní) nezisková organizace se statusem zapsaného spolku.

Druhou, z historického hlediska pravděpodobně ještě významnější událostí, jejíž 135. výročí si letos připomínáme, je odstartování prvního korespondenčního šachového turnaje v rámci českých zemí. V roce 1886 tento turnaj vypsal prostřednictvím časopisu Tábor tehdy dvacetiletý Karel Traxler, který byl v té době redaktorem šachové rubriky uvedeného periodika, a ještě v témže roce se ujal i jeho řízení. Za tento přelomový počin je Karel Traxler, vlastenecky založený kněz a "mistr českého umění šachového" v nadsázce označován za praotce českých korespondenčních šachistů.

Toto propagační přátelské utkání se koná u příležitosti oslav obou výše uvedených jubileí a rovněž za účelem uctění památky Karla Traxlera, vynikajícího praktického šachisty a průkopníka korespondenčního šachu v českých zemích.

This is a server event.
The start date was 3/15/2021.
There is no end date.
ICCF standard time control 10 moves in 50 days with duplication after 20 days is used.
If a player exceeds allowed thinking time in any way, the player will automatically be scored with a loss. Under some circumstances all of the player’s games will subsequently be cancelled (if not already rated).
45 days of leave per year are available to each player.
There is no special leave in this event.
Linear conditionals can be entered.
This tournament allows claims based on the seven piece tablebase.
Players cannot agree to a draw before move 20.
Draw offers are restricted to one offer per player every 10 moves (called the ten moves draw rule).
Individual ties are not broken. This applies to board cross tables.
Team ties are broken by the board points tie breaking rule (see ICCF rule 1.3.4.3). This applies to the team cross table.
If needed, adjudicators will be selected by the server.
Other participants can see the games live after 0 games are finished in the event. Live transmission is delayed by 5 moves.
The public can see the games live after 0 games are finished in the event. Live transmission is delayed by 5 moves.
This event is organized by Mrkvička, Josef.

Log in
ICCF ID
Password

Forgot password

New Player